Rok 2019

XTERRA Prachatice a Mistrovství Evropy... dlouho očekávaný závod a kdo si s sebou na start nepřibalil alespoň 10dkg vůle, nemohl uspět...Krásný a taky jasně nejtěžší závod,jaký se u nás jezdí.Plavalo se v neoprénu a díky krizi v prvním kole,kdy jsem vůbec nemohl srovnat dech, jsem ho do toho druhého musel svléknout. Kolo bylo náročné, ale sjezdy jsem si docela užíval, kopce směrem nahoru už rozhodně ne a deště, který přišel taky ne. Běh byl pro mne kupodivu bez krize a tak jsme s Martinem Pospíšilem mohli prohodit i pár slov...:-) S 12. místem v kategorii (55 - 59 let) jsem byl spokojen a Martinovi gratuluju ke třetímu místu a všem ostatním,co proběhli cílem taky! Velká poklona patří Michalovi Pilouškovi a jeho partě za parádní závod a organizaci celé akce. Jsou to borci!
Poděkování za podporu také patří Jendovi Libjakovi a jeho Hospůdce Karolína, Vršasportu, Pražské energetice a.s., MČ Praha 15, Sponser a Muc-Off, Bikedepo, Dexter a taky děkuju Elišce za fotky "naší" xterrácké partičky v akci... 

Image Image Image Image Image Image

 

XTERRA v Ostrově nad Ohří...díky tomuto frajerovi Michal Piloušek jsou opět závody XTERRA v Čechách. Všichni se už těšíme na vrchol domácí sezóny, Světový pohár a Mistrovství Evropy XTERRA Prachatice (3.8.2019)...a taky vaří moc dobrou kávičku... :-) Dalším závodem je ČP a MČR XTERRA Plzeň.

.Image Image

 

Rok 2018

TERÉNNÍ CYKLOZÁVOD

V pátek 14.9. se konal už 4.ročník Terénního cyklozávodu,který pořádáme v rámci Dnů Prahy 15. Letos byla zatím největší účast ze všech ročníku.Na start se postavilo 75 bikerů všech věkových kategorií,nejvíce pak v kategorii odrážedla. Atmosféra byla během závodů skvělá a všichni závodníci,ale i fandící diváci zasluhují za své výkony jedničku s pochvalou! Ale i my děkujeme za slova uznání.
Paní Anna B. nám napsala:
"Jinak díky za včerejší organizaci závodu pro MČ Prahu 15, náramně jsem si to celá rodina užili - příště si teda také beru kolo, když už je ten závod i pro dospělé."

Takže zase příští rok...:-)

ImageImageImage

 

XTERRA Czech Prachatice

O  víkendu 14.-15.7. se do Prachatic se vrátila XTERRA...jak moc je tento závod Světového poháru oblíben, svědčí i účast těch nejlepších závodníků z kategorie elite ale i age group. Pozměněná trasa kola ale i běhu se musela líbit. Hlavně poslední náročný kopec nad Prachaticemi, přejezd přes vrstevnici a technický sjezd byl třešničkou na dortu bikové části. Na těžkém,dvoukolovém členitém běhu už musela zapracovat u závodníků i pevná vůle a vidina cílové rovinky a finiše v centru Prachatic na náměstí. Díky organizátorům Michal Piloušek a spol. Připravili krásný závod...Mé osobní poděkování patří MČ Praha 15, Hospůdce Karolína, VRŠAsport a všem, co fandí a drží palce...:-)

  Image Image Image Image Image 

 

Houštecký cyklomaraton

Na Houšteckém cyklomaratonu bylo vidět naše dresy na tratích 60 a 26 km. Zatím naše největší společná účast na jedné akci...Krásný a nenáročný závod,vedený krajem kolem Káraného a "Slavností sněženek". 

Image   Image 

Malevil cup

Příští rok určitě znovu!!! :-)
Dalším naším závodem byl  Malevil Cup... závod byl dost technicky náročný a převážně do kopce a tomu také odpovídá čas na trase 45 kilometrů...
Umístění našeho člena Jakuba bylo 68. místo  z 233 závodníků a čas 02:22:59 hod. Pouhých 7 sekund za Kájou Polívkovou...:-) 

Image Image Image

 

V letošním roce máme za sebou dva bikové závody ,kterých jsme se účastnili. 50 Český ráj a Cukroušův mazec. Dva rozdílné závody co do náročnosti, ale stejně hezké zážitky z obou závodů a nádherná příroda Českého ráje a lesů kolem Cukráku a Brd...

https://www.youtube.com/watch?v=XzxWQkVwnZk

 

​​Rok 2017​

Bikeclinic - Van Gillern Cup 2017
Sobotní závod horských kol v Kamenici u Prahy.Organizátoři připravili dvě trasy 65 a 30 km,vedených po lesních a polních cestách a krásnými singltreky v okolí Prahy, s převýšením 1500 a 800m. Závod se jel za pěkného počasí a každý účastník si ho musel pořádně užít. Krátkou trať jelo na 90 závodníků a zajímavostí je, že v celkových výsledcích se do 18. místa umístilo 6 borců z kategorie 51+.

Image  

 

O víkendu, 23. - 24.9.  jsme se účastnili hned několika akcí. V sobotu Klokočenský klobouk a Bikeclinic - Van Gillern cup.

V neděli Běhu Jana Kocourka u hostivařské Sokolovny.Tato akce byla organizovaná spolu se Sokolem Hostivař a na start několika tratí se postavilo 45 běžců.Počasí nebylo pravda nejideálnější,ale to vůbec nikomu nevadilo...Moc děkujeme všem závodníkům a gratulujeme vítězům! :-) Příští ročník bude jubilejním...desátým a my se už moc těšíme!!! :-)

Image Image Image Image 

Image Image Image Image Image 

Image Image Image Image 

Klokočenský klobouk

Bylo to super a snad to za rok zopakujem do třetice. Letošní ročník byl opět úspěšný... zopakovali jsme triumf z minulého roku. Moje další 1.misto (v kategorii muži z 91 závodníků s časem 1:36,0 na 45km) 
  

ImageImage  Image  Image

 

Cyklozávod MČ Prahy 15
V pátek 15.září jsme pořádali společně s MČ Praha 15, terénní cyklozávod v hostivařském lesoparku. Již 3.ročníku se účastnilo 75 závodníků bikerů všech věkových kategorií.Závod byl součástí Dnů MČ Prahy 15. Všichni účastníci zasluhují velkou pochvalu za předvedené výkony a odhodlání. Náš team XCT sport měl zastoupení ve třech kategoriích. V kat. 7 - 8 let se Adam Sklenář umístil na pěkném 5.místě. V kat. 9 - 10 let dívky, Klárka Tomanová získala krásné 3.místo a v kategorii dospělých Jakub Kajuk se umístil na 1.místě a je to jeho již třetí vítězství za tři roky.Moc gratulujeme!!!:-) 
Je nám velkou ctí,že se na závod přišel podívat a zafandit úspěšný triatlonista xterrák Franta Bulava,vítěz několika Světových pohárů a bronzový z MS XTERRA na Havaji v loňském roce. Dalším borcem,který závodil a předával poháry na slavnostním vyhlášení byl Daniel Dvořák,několikanásobný mistr světa v silovém trojboji a bench pressu. Je vidět,že se náš cyklozávod stává rok od roku populárnější... :-)
Na závěr bych chtěl moc poděkovat všem,co nám pomáhali s organizací,stavěním a značením tras,lékařskému dozoru a sponzorům: Bikedepo, Sponser a MČ Praha 15 a paní místostarostce Jitce Kolářové.Takže zase příští rok...? :-)

Image Image Image Image ImageImage

  Image Image  Image Image                                                                   

Image Image  Image ImageImage Image

  Image  Image Image

 

Mácháčský pohodář

9. září  v sobotu se jel poslední závod naší triatlonové sezóny. Závod na Máchově jezeře se stal už tradicí a letos se ho účastnilo na 400 závodníků. Nenáročné tratě (0,5 - 15 - 5 km) v krásné přírodě a večerní párty s bezva kamarádama,se kterýma se setkáváme na závodech po celou sezónu, dávaly jistotu super stráveného víkendu.K tomu všemu jako každoročně skvělá atmosféra a práce všech organizátorů. Výsledky na:

https://vysledky.timechip.cz/#2017/

Moc děkujeme všem co nás podporují:  Vršasport, MČ Praha 15, Bikedepo, Sponser a Muc-off, Dexter.

Image Image Image Image Image 

 

 

sobotu 26.8. se jel závod XC Velká cena města Úval, jako součást seriálu UAC, ve kterém jsme měli zastoupení bikerem Jakubem Kajukem v kategorii M0(dorost).Závod byl zajímavý a oproti loňsku delší i techničtější. "první dvě kola se mi jelo dobře,ale byl jsem hodně zadýchaný,ve třetím jsem se už rozjel..." Nakonec se 6.místem v kategorii a časem 1:00 hod. je spokojenost. 

Image  Image

 

XTERRA Germany,Zittau. Světový pohár s ikonami světové XTERRY, Nicolas Lebrun a Dave Nicholas a samozřejmě Lukáš Netík😉. Po celonočním dešti byla trať plná bahna,klouzavých kamenů a kořenů...těžký závod,ve kterém nechyběly ani náročné a technické sjezdy a v cíli pak velká únava, ale i spokojenost...😊
Velké poděkování patří MČ Praha 15, za příspěvek na startovné... :-) dále Hospůdce Karolína, Vršasport, Bikedepo, Sponser + Muc-off a Dexter...Díky!

Image  Image  Image Image

 

Vlkančický triatlon - krásný malý závod na Sázavě, pro děti i dospělé, se skvělou prázdninovou atmosférou,s počasím na jedničku a velkou žízní po závodě...:-)
Ještě před závodem se mi podařilo zabouchnout klíče v kufru auta...Díky mým dobrým kamarádům a známým (Martin Pospíšil, Petr Smolík a jeho brácha a hlavně pan prof. Jan Pirk a jeho známý z Konojed) se nakonec auto podařilo otevřít...moc všem děkuju!!! :-)

Image  Image  Image  Image

 

MČR v terénním triatlonu Most

V neděli se v Mostě na Matyldě, konalo MČR terénním triatlonu.Závodilo na tratích 1,2km plavání - 30km biku a 10km běhu.Plavalo se na tři okruhy s výběhem z vody,bike na dva a běh na tři okruhy.Krásný závod v příjemném prostředí s nádhernou tratí biku. Náročná trať,stoupání se střídala se singltreky a krásnými technickými sjezdy.Pastva pro bikery...Na trati bylo také hodně defektů,sem tam i nějaký pád.Defektu předního i zadního kola se nevyhnul ani Vláďa z našeho týmu.Tím hodně ztratil a i sil rychle ubývalo,zvlášť pak v běhu a to díky nesoutěžnímu a tak trochu povinnému startu na sobotním KPŽ Karlštejn tour. Vzhledem ke všem těmto okolnostem a průběhu závodu bylo důležité dokončit.To se po "nekonečném" běhu nakonec podařilo(díky gelům a jonťákům od Sponseru), v čase 3:38 hod. a 8.místě v kategorii 50-59 let. podařilo(díky gelům a jonťákům od Sponseru), v čase 3:38 hod. a 8.místě v kategorii 50-59 let.
Je třeba poděkovat Tomáši Langhammerovi a jeho partě,za super závod a organizaci a taky Tomáši Slavatovi za parádní spolupráci na konci druhého okruhu biku...

Díky taky všem co nás podporují: Vršasport, MČ Praha 15, Hospůdka Karolína, PRE, Bikedepo, Sponser + Muc-off a Dexter. 

Image  Image Image Image

 

 

Novoknínský triatlon

V sobotu 15.7. se konal Novoknínský triatlon.Plavalo se v rybníce Strž ve Staré Huti,poblíž Památníku Karla Čapka.Kolo směřovalo do Nového Knína,do Oplocenky a z ní pak 3,5km okruh běhu. Vláďa S. se umístil v kategorii 50-59 let na 4.místě,po napínavém souboji v cílové rovince,o pouhé 2 desetiny sekundy... :-) To trochu zamrzelo,ale souboj to byl parádní..:-)

Image

 

HUSMUŽ (1-30-8km), je triatlon,který úspěšně nahradil prachatickou Xterru. Zázemí bylo u Křišťanovického rybníka a pořadatelé připravili náročné,ale krásné tratě kola a hlavně běhu.Všechny tři disciplíny se skládaly ze dvou okruhů.Na biku se jela první část okruhu sjezdem po lesních cestách a druhá část se musela opět nastoupat k rybníku,kde byl nájezd do druhého kola. Technický běh byl veden po lesních cestách a pěšinkách s prudkým seběhem k řece Blanici.Trailem podél této řeky se závodníci dostali opět k prudkému stoupání a následně na krásné lesní cesty,směřující k depu u rybníka.Dobře obsazený závod,skvělá organizace a atmosféra vedla jistě k velké spokojenosti všech závodníků,pořadatelů i diváků.Na HUSMUŽI jsme měli zastoupení Vláďou Sklenářem, který se umístil těsně pod bednou,na 4.místě v kategorii 50-59 let...☺

Vršasport, PRE, MČ Praha 15, Hospůdka Karolína, Sponser + MUC-OFF, Bikedepo a Dexter...těm všem moc děkujeme za podporu!

Image Image Image Image 

 

H-triatlon,terénní triatlon Praha 15.
V neděli 25.6.se uskutečnil již 5.ročník tohoto bezva závodu.V našem domácím prostředí jsme měli zastoupení na trati klasik Vláďou a na trati sport hostujícím (prozatím :-)) Lukášem Netíkem.Startovalo se na hostivařské přehradě skokem z mola,nejdříve klasik a potom sport.Vzhledem k velkému počtu závodníků a jejich dobré kopací technice nebyla vůbec nouze o přesně mířené kopy do žeber,břicha,nohou i útoků na brýle. V bikové části se startovní pole už značně natáhlo a jelo se parádně,terén nebyl nijak náročný.Běžecká trať byla náročná ve své první polovině,kdy se běželo téměř pořád do kopce klikatým trailem a částí i hrbolatou loukou.
Je třeba poděkovat všem účastníkům za jejich sportovní výkony,pořadatelům za organizaci a uspořádání super závodu v okolí hostivařské přehrady a v jednom případě i za osobní asistenci při podávání občerstvení v běžecké části.
Naše umístění na trati klasik: 1.místo Vláďa v kat.50-59 (celkově 34 ze 160) s časem1:15:37 hod. a je to jeho již 4.vítězství za 4 roky. :-) Na trati sport: 4.místo Lukáš Netík (do 39let) v čase 2:15:44 hod.
Naše osobní poděkování patří všem,co nás podporují: Vršasport, PRE, Bikedepo, Hospůdce Karolína, Sponser+Muc Off, MČ Praha 15 a Dexter...

Image Image Image   

 

 

Účastnili jsme se dětského příměstského in-line a cyklovíkendu a školení instruktorů v Černém Dole 9.-11.června.
http://detinakolech.cz     http://topsports.cz      trutnovtrails.cz/traily/

Image Image Image

 

Šlapanda
Pod záštitou Sokola Hostivař, XCT sport teamu a MČ Prahy 15 se 1. června,na Den dětí uskutečnil před hostivařskou Švehlovou sokolovnou dětský závod zvaný Šlapanda. Je to závod odstrkovadel,koloběžek,tříkolek,kol a jiných vozítek v rychlosti,kterého se účastnilo celkem na 60 závodníků.Děti soutěžily v několika kategoriích v závislosti na druhu stroje,na kterém jedou závod. Výkony všech zúčastněných závodníků si zaslouží velkou pochvalu a každý byl po zásluze odměněn…Šlapandu ukončil závod dospělých na historickém zlatém dvojkole,na kterém měl poslední slovo kašpárek Frydolín. Krásné odpoledne… 

Image   Image   Image    Image

Image Image

 

Bikeclinic Cup Hostivař

V neděli se konal další díl Bikeclinic Cupu,nově v Hostivaři.Super tratě pro všechny malé,větší a největší bikery,organizace na jedničku a krásné počasí...Bohužel bez účasti našich nejmenších závodníků.

Image Image 

 

Bike Prague
Bikový závod na 35 a 65 km, se startem u Galerie Butovice.Jelo se směr Cukrák a zpět.Náročná trať s několika brody,těžkými výšlapy i sjezdy.Sobotní závod přilákal téměř 1500 závodníků všech věkových kategorií.
Nejdříve odstartovaly dětské závody,kde jsme měli zastoupení v kategorii 6-7 let Adamem Sklenářem.Trať 700 metrů zvládl parádně na 22.místě a v čase 2:31 min.Výkonem měl na lepší umístění,ale startovní pozice v poslední řadě,nebyla tou nejlepší v tak rychlém a krátkém závodě.
Přesně v pravé poledne se pak vydali na trať směrem do Prokopského údolí dospělí závodníci ve 4 startovních vlnách, které čekalo 35 nebo 65 km. 1. vlna Jakub Kajuk, ve 2 vlně byl nováček tohoto závodu Vláďa Sklenář. Bikeři si užívali přejezdů přes louky,pole,čekaly je náročné sjezdy a stoupání,technické úseky včetně singltreků a několika brodů.
Bike Prague je krásný bikový závod v Praze a jejím krásném okolí.Lze ho jen doporučit! Velké uznání a poděkování patří pořadatelům za práci,kterou odvedli.
Naše poděkování patří PRE, Vršasport, Hospůdka Karolína,DEXTER,Bikedepo,Sponser a Mac-off , MČ Praha 15 a LKT Bohemia.
Výsledky na:
http://www.bike-prague.cz/cs/vysledky/

Image  Image  Image  Image

 

Cukroušův mazec

Krásný závod,který se jel na 1.máje, Svátek práce...Pro absolvování celé trasy závodu bylo poctivé práce opravdu zapotřebí. Hned po startu bikery čekalo dlouhé a nepříjemné stoupání nejdřve po  asfaltu a potom v terénu. Náročná, ale moc hezká biková trať (35km) s celkovým převýšením 920m, dala jistě zabrat všem závodníkům. Velká část trati vedla po singl treku, celkem třikrát se vyjelo na Cukrák a náročná stoupání střídaly stejně náročné a technické sjezdy,při kterých se nedalo moc odpočívat. Myslím, že tato trať dobře prověřila fyzickou i technickou připravenost všech závodníků. Trať kolem Cukráku by mohla klidně konkurovat tratím závodů XTERRY. Závod si jistě všichni užili (i ti co ho jeli poprvé) a k tomu přispělo určitě i hezké počasí a skvělá práce pořadatelů. Těm patří velké poděkování za zajištění všeho kolem závodu. Mé poděkování za náš tým patří: 

Vršasport, PRE, Hospůdka Karolína, MČ Praha 15, Sponser, Muc-Off a Bikedepo.

Výsledky na: http://www.cukrousuvmazec.cz

Image

 

50 Český ráj

V sobotu 22.dubna jsme se účastnili jednoho z prvních závodů MTB v letošní sezóně, 50 Author Český ráj.Jako každý rok,tak i letos jsme se už nemohli dočkat...Jenže počasí(zima,vítr a déšť) nevypadalo,že by mělo závodu v Českém ráji přát.Ale nakonec příjezdem do Branžeže,se mraky roztrhaly a začalo svítit sluníčko,stejně jako každý rok...hezký,pohodový závod v krásné přírodě si určitě užili všichni účastníci,stejně jako my... :-)
Výsledky na:  
www.50ceskyraj.cz

I v letošní sezóně nás budou podporovat : Vršasport, PRE, Bikedepo, Hospůdka Karolína, Sponser, MČ Praha 15. Moc všem děkujeme!

Image      Image

 

///   Plán závodů  XCT sport teamu:

22.4. so     50 Český ráj                            - 50 km MTB

29.4. so     Bikeclinic cup - Točná         - dětské závody

1.5. po      Cukroušův mazec                 - 36 km MTB

13.5. so     KPŽ Boleslav tour                - 50 km MTB

14.5. ne     Haldy XC                                 - 18 km MTB

20.5. so      Bike Prague                           - 50 km MTB

27.5. so      Jičínská 50                             - 50 km MTB

28.5. ne      Bikeclinic cup - Hostivař  - dětské závody

1.6. čt           Šlapanda                               - dětské závody

4.6. so          GIRO Pičí                               - 50 km MTB

17.6. so        XTRI Ostrov - MČR             - 1,2-32-10 MTB       

25.6. ne      Triatlon Praha 15                 - 0,4-21-5 MTB

2.7. ne         Boletice race                        - 68 km MTB

                       XTERRA France SP             - 1,5-36-10 MTB

15.7. so      Novoknínský triatlon          - 0,4-16-3,5 MTB

23.7. ne     Krušnoman Most                - 1,5-36-10 MTB

29.7. so     KPŽ Šumavský maraton    - 29/50 km MTB

30.7. ne     Bikeclinic cup - Letňany    - dětské závody

                     Triatlon Hradec Králové     - 0,4-19-4 MTB

5.8. so        Triatlon Vlkančice                 - 0,2-6-2 silnice

12.8. so       Podkrkonošský maraton  - 50 km MTB

13.8. ne      XTERRA Poland - SP            - 1,5-36-10 MTB

19.8. so       XTERRA Germany - SP        - 1,5-36-10 MTB

2.9. so          Brdmanův pařez                   - 50 km MTB

9.9. so          Mácháčský pohodář             - 0,5-15-5 MTB

16.9. so        Author Pražská 50                - 50 km MTB

17.9. ne       Bikeclinic cup- Letňany      - dětské závody

 15.9. pá      Terénní cyklozávod Praha 15 - MTB závody

23.9. so       Klokočenský klobouk           - 45 km MTB

7.10. so      ČT Author cup                          - 62 km MTB

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rok 2016

ČT Author Cup

V sobotu 8.10.2016 se jel další ročník ČT Author Cup, se startem i cílem v Josefově Dole. Na startu tohoto vyhlášeného (ale i dost masového,3500 startujících) závodu ještě svítilo docela příjemně sluníčko. O pár kilometrů dál už tomu bylo bohužel jinak. Zima, mrholení, déšť a místy i vítr...to byly ty správné důvody, které prověřily jakou mají závodníci pevnou vůli a výdrž... Ono bylo i těžké vzdát někde na hřebenech a v lesích, protože co potom tam...? Takže věřím, že bylo hodně lidí, kteří se těšili na kopce (jako já) aby se aspoň trochu zahřáli. Každý,kdo dojel do cíle určitě zasluhuje pochvalu za předvedené výkony, ať už fyzické nebo ty morální... :-) 
Naše časy na trati 63 km:
V.Sklenář - 2:49 hod.
M.Kulhavý - 2:57 hod.
J.Kajuk - 2:59 hod.

A sezóna je u konce...tak zase příští rok! 

Děkujeme moc všem za podporu po celý rok:  PRE, Vršasport, Hospůdka Karolína, MČ Praha 15, Bikedepo, Sponser a Gelmodel.

Image Image  Image  Image

 

 

Klokočenský klobouk...

závod na 45km ve Voděradských bučinách a okolí. Jakub Kajuk a Marek Kulhavý obsadili stejně jako ve středečním závodě 1. a 2. místo a oba překonali traťový rekord. A oba si závod užili... ​        

Image  Image   

 

TERÉNNÍ CYKLOZÁVOD - DNY PRAHY 15

Středa 21. září patřila sportovcům a milovníkům kol zvláště. V Hostivařském lesoparku se jel TERÉNNÍ CYKLOZÁVOD v kategorii odrážedla, malá kola, děti a dospělí, který připravil 

náš XCT sport team ve spolupráci s Městskou částí Praha 15. Účastnilo se celkem 47 závodníků všech kategorií. Největší zastoupení měla kategorie holky a kluci 5-6 let. Za předvedené výkony a úsilí všech účastníků (malých,větších a největších) patří pochvala a uznání... V hlavním závodě se na 1. a 2. místě umístili členové našeho teamu, Jakub Kajuk a Marek Kulhavý, který svedl krásný souboj v cílové rovince se třetím mužem v pořadí, Ladislavem Vlkem... 

Poděkování za pomoc při uspořádání tohoto hezkého závodu pro každého, patří všem co pomáhali s organizací, stavěním tratě, předjezdcům i lékařskému dozoru. Děkujeme i všem závodníkům a jejich doprovodu,že přišli... Poděkování patří i všem, co náš team podporují a díky tomu můžeme organizovat akce pro děti, mládež a sportovat... PRE, VRŠAsport, Hospůdka Karolína, MČ Praha 15, Bikedepo a Sponser. 

Image Image Image Image  Image Image Image 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mácháčský Pohodář

Už tradičně poslední závod triatlonové sezóny na Máchově jezeře,už tradičně krásné počasí a skvěle organizovaný závod. Ten si určitě užili všichni,co se postavili na start, ale i ti, co jen fandili svým malým i velkým závodníkům :-) Náš nejmladší člen Adámek, měl na letošním Pohodáři premiéru (běh s překážkami). Na startu bylo 270 účastníků. Večerní party už byla jen příjemnou tečkou za naší xterráckou sezónou.
Mé 9.místo v kategorii 50+ a čas 1:22:13 hod. byl o téměř 6,5 min. lepší než v minulém roce. Milé zjištění... :-) 

Děkujeme za podporu:  Vršasport, MČ Praha 15, Hospůdka Karolína, Sponser, Bikedepo, PRE a Gelmodel.
Výsledky na: 

http://vysledky.timechip.cz/#2016/35

 

Image Image Image Image

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XC Úvaly a Bikeclinic cup

O víkendu jsme se účastnili hned dvou závodů, XC Úvaly a Bikeclinic cup.

V tom prvním jsme měli hned dvojí zastoupení v juniorské kategorii.Jelo se na tři 5km okruhy.Hezký a v sobotním vedru dost náročný závod,ve kterém bylo celkem málo úseků k předjíždění, singltreky se sjezdy a ke konci kola umělé překážky,klády. Na nich měl náš člen Marek Kulhavý pád,ale naštěstí ztratil jen pár sekund a hlavně bez zranění! S výkony a umístěním jsme spokojeni, Jakub Kajuk vyrovnanou jízdou obsadil 6.místo s časem 47:50 hod. a Marek dojel na 8.místě v čase 49:09 hod.

V nedělním závodě Bikeclinic cup v Letňanech se účastnil dětského závodu v kategorii předžáci náš závodník Adam Sklenář. Ve velkém vedru jeli dva závody na dvě kola. Celkově jsme obsadili krásné 8.místo ze 16. závodníků (1.závod 8.místo a 2.závod 10.místo)

V závodě rodičů,resp.tatínků nám patří 18.místo s časem rovných 30.min. "Vzhledem k věku jsem mohl dělat já tatínka i některým ostatním tatínkům..." .-)

 

Image Image Image Image Image  

Image

 

Z přípravy na XC Úvaly - hezká, technická trať. Pojede se na cca 5km dlouhé okruhy...

Image Image Image

 

XTERRA Germany - Mistrovství Evropy
1,5km plavání - plavalo se ve dvou okruzích,bez neoprénů,voda měla 20 °C 
36km bike - místy dost těžká trať s velkými kopci a náročnými kamenitými sjezdy (Oybin a Hvozd)
9km běh - v okolí jezera O-See s kopečky a umělými překážkami (balíky slámy,lávky s 50cm schody)
V letošní sezóně to byl největší, nejdůležitější a zároveň i nejtěžší závod...Čas 4:04:06 hod. 15.místo v kat. 50-54 a 154. místo celkově.
Atmosféry tohoto závodu jsem si užíval nejen v depu, na startu (je málo příležitostí stát na startu společně se světovou elitou xterry),ale i na trati, hlavně té bikové...V konci běhu už ale dost rychle ubývalo sil... :-)
Mé velké poděkování patří: Hospůdce Karolína, VRŠAsport, PRE, Bikedepo, Sponser, Gelmodel a MČ Praha 15.

Výsledky s certifikátem na:

https://o-see-challenge-2016.racepedia.de/ergebnisse/1091/all/m

Image Image Image

 

Podkrkonošský maraton

V sobotu,13.8. se jel Podkrkonošský maraton se startem v Lázních Bělohrad a délkami tras 50 a 90 km. Byla to dobrá biková příprava na XTERRU Germany v Zittau, 20.8. Trať byla docela těžká, místy bahnitá s náročnými a technickými sjezdy. Hezký závod s účastí cca 600 závodníků na trase 50 km, byla důkazem dobré práce organizátorů a oblíbenosti této akce...

Výsledky na:

http://pucik.sportchallenge.cz/cz/podkrkonosskymaraton/vysledky/50km_161202

Image Image

Vlkančický triatlon

Malý triatlon kousek od řeky Sázavy, v obci Vlkančice. Tento ryze amatérský triatlon pořádá a úspěšně, parta nadšenců a dobrovolníků. Myslím,že si všichni ůčastníci užili krásného počasí a letní prázdninové atmosféry, která panovala u malého koupaliště ve Vlkančicích. Tohoto, v posázavském kraji už vyhlášeného závodu, se účastní i takoví borci, jakými jsou pan profesor Jan Pirk, Jirka Kokeš a Martin Pospíšil, oba účastníci MS XTERRA na Havaji... 

Nám bohužel uteklo vítězství v kat. 50-60 let o 2 sekundy... :-)

Image

 

KPŽ Šumavský MTB maraton 

V sobotu, 30.7. jsme se účastnili závodu KPŽ Šumavský maraton na Zadově.Tentokrát jsme měli a dvojí zastoupení. V kategorii žáčkové 6-7 let a na trase C v kategorii 40+. Parádní závod v krásné šumavské přírodě. Naše výkony nebyly nejhorší a s umístěním jsme také spokojeni. Hlavně,že jsme si mohli fandit jeden druhému...a taky moc děkujeme všem,kteří nás podporují! :-)aaa

Výsledky na:

http://www.kolopro.cz/zavody/results/459

Image  Image  Image

 

MČR v cross triatlonu - Most

V sobotu 23.7. se jel v Mostě na Matyldě, u nás jeden z největších závodů - MČR v cross triatlonu. V této lokalitě to byla premiéra a organizátoři z Krušnoman teamu připravili parádní tratě(1,2-30-10). Tři kola ve vodě bez neoprénů, se stometrovým přeběhem, biková část se skládala ze dvou kol,kde se střídaly táhlé kopce s technicky náročnými ale krásnými sjezdy-singltreky, které byly plné zatáček a kamení. Běh byl složen ze tří rovinatých okruhů. Kéž by u nás bylo takových závodů více,jako dřív...
Naše umístění: 5.místo v kat. 50 - 59 let s časem 3:26 hod.
Výsledky na: 

http://www.czechtriseries.cz/results/race/1013

Záznam v televizi:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10155440826-triatlon/216471291361002-m-cr-terenni-triatlon/

 

Naše poděkování patří všem co nás podporují: PRE, VRŠAsport, Sponser, naší Hospůdce Karolína, MČ Praha 15, Bikedepo, Gelmodel...

Image Image Image 

 

Novoknínský triatlon

V sobotu,16.7. se jel Novoknínský triatlon. Naše "vstupní brána" do světa krásného sportu, jakým terénní triatlon je... Účast na tomto hezkém závodě je pro nás jistou povinností a tradicí. Jinak tomu nebylo ani letos. Plavalo se 400m v rybníce Strž, odtud na kole 16km do Nového Knína a z depa, které bylo na Oplocence,se běžel okruh 3,5 km. Náš člen Vláďa Sklenář, obsadil celkově 37.místo z cca 160 účastníků a ve své kategorii M3 50-59 let, skončil na krásném 3. místě (stejně jako v loňském roce). Byla to dobrá příprava před sobotním mistrovským závodem v Mostě...

Výsledky na:

http://sportsoft.cz/cs/zavod/overview/1832

Poděkování patří všem,co nás podporují, Jendovi Libjakovi a Hospůdce Karolína, PRE, VRŠA sport, MČ Praha 15, Bikedepo, Sponser, Gelmodel a také našim fanouškům...:-)

Image   ImageImage :-) :-)

Boletice race

Boletice race...69 km na kole v panenské přírodě vojenského újezdu na Šumavě.Kdo by čekal technickou trať,bude zklamán.Kromě dvou,třech dlouhých sjezdů po šotolině a štěrku nic moc technicky náročného...jen asfalt,štěrk,šotolina a kopce a šlapat a šlapat...prostě Šumava.Dobrý závod v krásném prostředí, závody pro děti, skvělá organizace a zázemí Vojenských lesů a statků... :-)
Náš člen Vláďa S. se s časem 3:24:52 hod. umístil na 10.místě v kat. 50-59 let a celkově na 57.místě :-)

http://www.boleticerace.cz/cs/rocnik-2016/

Image ImageImage

 

Terénní triatlon Praha 15

Závod v domácím prostředí v okolí hostivařské přehrady. Náš team byl zastoupen dvěma členy,Láďou T. a Vláďou S. Pro toho prvního to byl první ostrý triatlon. Po velké únavě v cíli přišla i velká chuť do dalších závodů a tak to má být...Ten druhý využil domácího prostředí a po vcelku vyrovnaných výkonech ve všech třech disciplínách a po zranění lýtkového svalu z posledního závodu v XTri v Ostrově vyhrál svojí kategorii 50-59let na trati Klasik. Je to závod,který má velkou perspektivu, závod v krásném prostředí hostivařského lesoparku, se skvělou organizací, super komentátorem a velikou podporou MČ Prahy 15.

Od nás poděkování za podporu patří: Vršasport, PRE, Bikedepo, Jendovi Libjakovi a jeho Hospůdce Karolína, Sponser, Gelmodel a MČ Praha 15. 
Příští týden nás čeká krásný šumavský MTB závod Boletice Race...

Image  Image

 

XTri Ostrov a ČEZ Bike Prague

O víkendu jsme se soustředili na dvě akce. XTri Ostrov - MČR ve sprint triatlonu a ČEZ Bike Prague - MTB závod.
V prvním případě šlo víc než o umístění, dokončit...Mohlo za to zranění lýtkového svalu Vládi S. Nakonec se to povedlo i díky pevné vůli. :-):-)
Ve druhém závodě to bylo jiné.Jakub Kajuk si dojel pro parádní 7.místo v kategorii 15 - 18 let, celkově 64 (z 594 bikerů) s časem 1:30:hod. "lepší závod jsem ještě nejel,skvělá organizace,zázemí a trasa byla luxusní...všem mohu jen doporučit!" :-)

 :-)Zzzzzzhttp://www.ceskatelevize.cz/ivysilani//10155440826-triatlon/216471290031037-xtri-ostrov/

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani//10155440826-triatlon/216471290031037-xtri-ostrohhggg

Záznam v televiziZhttp://www.ceskatelevize.cz/ivysilani//10155440826-triatlon/216471290031037-xtr  Image  Image

Image  Image  

Poděkování patří všem našim partnerům za podporu...!  PRE, VRŠASPORT, Bikedepo, MČ Praha 15, Sponser, Hospůdka Karolína a Gelmodel.

 

GIRO Pičín

...novinka v našem kalendáři plánovaných závodů. 2 okruhy a 55 km v lesích kousek za Dobříší.Krásné počasí,ale místy na cestách bahno a kaluže. Dobrá příprava na sobotní terénní triatlon Xtri Ostrov, MČR ve sprint triatlonu. :-)

Image   Image   Image

 

Šlapanda

1.června na Den dětí se jela u hostivařské Sokolovny Šlapanda. Závody na odstrkovadlech,malých a velkých kolech a taky na koloběžkách... V kategorii 6-8 let jsme získali krásné 3.místo... :-) 

Image  Image  Image 

 

Bikeclinic Cup na Točné

V sobotu,21.5. probíhal další díl dětských MTB závodů Bikeclinic cup na letišti na Točné. Závody pro nejmenší jsou stále více oblíbenější mezi malými bikery a jejich rodiči. Náš nejmenší člen teamu Adámek Sklenář se účastnil dvou závodů a s umístěním na 11. a 10. místě mezi velkou konkurencí (hlavně malých borců z Bikeclinic teamu) nám udělal velkou radost. Už se těšíme na některé další podobné akce. Pořadatelé určitě zasluhují velkou pochvalu za organizaci a zajištění super dětského závodu!

Image  Image  Image  Image

Tour de Ralsko a Haldy MTB

O víkendu jsme měli dva závody,Haldy MTB a Tour de Ralsko.Bohužel oba byly ve znamení několika ošklivých pádů a jeden se týkal i našeho člena Marka.Doufáme,že po karambolu bude zase brzy šlapat do pedálů. :-)
Na Haldách MTB ve Stodůlkách musela třikrát zasahovat sanitka,vždy na stejném místě. Díky pomoci zraněnému závodníkovi a čekání na záchranáře jsme ještě s jedním borcem ztratili tři kola a tak jsme dojeli zbytek závodu jen tak...Všem těm smolařům přejeme brzké uzdravení!

 

Cukroušův mazec

Malé poohlédnutí za sobotním závodem Cukroušův mazec...Z našeho týmu jsme byli zastoupeni mládím a tím zkušenějším... :-) Celá trasa vedla terénem v okolí Cukráku a nebyla to žádná procházka.V náročných výjezdech ,ale i sjezdech se nebylo proč šetřit a trasa 35 km byla tak akorát a s časy 1:57 a 2:01hod. jsme obsadili krásné 4.místo mezi juniory a 7.místo v kat. 50-59 let. Prima závod i organizace a rádi se na mazec vrátíme...Děkujeme všem,kdo nás podporují...VRŠASPORT, PRE, Sponser, Bikedepo, MČ Praha 15, Gelmodel a naší Hospůdce Karolína. :-)

Image Image Image 

50 Author Český ráj

V sobotu jsme se účastnili již pro nás tradičního otvíráku nové sezóny - 50 Český ráj. Počasí oproti předpovědím vyšlo parádně a naše časy byly kolem 1:55 hod. Za týden nás čeká Cukroušův mazec na Zbraslavi.
Děkujeme za podporu PRE, Vršasport, Sponser, Bikedepo, Hospůdce Karolína, Gelmodel...  

Image

    Nedělního závodu Bikeclinic cup v Letňanech jsme se bohužel neúčastnili z důvodů nachlazení našich nejmenších nadějí...PŘEJEME BRZKÉ UZDRAVENÍ!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Závody v roce 2015

Zprávy a fotky z dalších závodů najdete na našem Facebooku...

 

Terénní triatlon Praha 15

FINEP Terénní triatlon Praha 15
V neděli 28.6. se konal třetí ročník Terénního triatlonu Prahy 15. Za podpory této Městské části se účastnilo celkem 170 závodníků ve všech kategoriích,včetně těch dětských. Tratě byly rozděleny na Sport,Klasik a Hobby.Startovalo se skokem z mola Hostivařské přehrady.Kolo a běh se skládal z několika okruhů v terénu nad ní.
Jinak pěkný závod s prima atmosférou a skvělým moderátorem Standou Bartůškem :-) měl jen jednu chybičku. Nějací šprýmaři z řad kolemjdoucích přeznačili část tratě biku a tak někteří si prodloužili nedobrovolně okruh. Nakonec to ale všichni vzali sportovně!
Z řad xterráků se kromě mne, závodu účastnili ještě další tři borci.Pavel Jindra,Petr Rezek a Jarda Šůs. V rámci šíření dobrého jména XTERRY jsme obsadili tři 1. a jedno 2.místo! Pavel Jindra 1.místo ve sportu, Petr Rezek 1.místo v klasiku v kat.40-49 let, Vláďa Sklenář 1.místo v klasiku v kat.50-59 let a Jarda Šůs 2.místo ve stejné kategorii.
A dále pak skvělé 5.místo našeho benjamínka Adámka Sklenáře v duatlonu,v kat. 3-6 let!
Ceny předávala paní Jitka Kolářová,místostarostka Městské části Prahy 15.
Hezký závod a hezký den v příjemném prostředí...

Poděkování všem,co podporují team XCT sport! :-)

Image Image  

 

XTERRA Praha 14

Nedělní XTERRA Praha 14,novinka mezi závody...ani mě nenapadlo,že se na tak relativně malém prostoru,může jet takový závod.Stoupání,sjezdy,levá,pravá,přejezd po chodníku z pražců,vysekaná úzká pěšinka,na kterou se člověk vešel jen taktak...a super práce pořadatelů s přípravou tratí i organizace samotného závodu. Voda v Kyjském rybníku byla trochu studená a daleko,ale plavalo se dobře.Biková část měla docela švih,díky okruhům,ani nebyl čas se "zamyslet"  pořád se něco dělo. V běžecké části jsem si prvního kola moc neužíval.Chytla mě křeč do stehna (s větší jsem snad ještě ani neměl tu čest...a to jsem se asi 33 let honil za mičudou).Takže v posledním kopečku před seběhem na panelovou cestu ke hřišti jsem si připadal jak hrabě de Peyrac...naštěstí druhý okruh už byl v poho. Myslím,že si všichni museli závod užít a bylo by dobře se sem vracet...! 

 

MČR Xterra Ostrov

MČR XTERRA Ostrov 2015
Na úvod závodu na nás čekalo jedno nemilé překvapení - byly zakázány neopreny.Limit je 22 st a rozhodčí naměřili údajně 22,2 st...další změna i podle ostatních i dosažených časů byla délka plavání.Nebylo to 1200m,ale určitě 1500m...Biková část byla sice náročná,ale krásná.Jen v jednom okamžiku,v části plné kořenů a kdy jsem si zapomněl odemknout vidlici,jsem si připadal jako při skoku o tyči. J Naštěstí kolo i já jsme ten kotrmelec přežili...V běhu čekalo další překvápko,déšť,kroupy,hromy a blesky...Bohužel pršelo až do vyhlášení.
Myslím,že obdiv patří všem vítězům,všem,co závod dokončili a hlavně všem pořadatelům,co stáli v dešti,promoklí,poctivě na svých stanovištích a ještě povzbuzovali!:-)
Díky všem,co mě podporují(VRŠAsport, PRE, BIKEDEPO, Gelmodel,PENCO, MČ Praha 15 a další...)
výsledky na: www.czechtriseries.cz

 

Šlapanda

U hostivařské sokolovny se 1.června konal závod ke Dni dětí - Šlapanda. Naše malá naděje, Adam Sklenář si dojel pro krásné třetí místo v kategorii malá kola. :-) Moc gratulujeme! A došlo i na pár dobrůtek za odměnu... :-)

Image  Image  Image

 

Žluté lázně - MČR v terénním duatlonu

Za krásného a slunečného počasí se v sobotu,16.května konalo ve Žlutých lázních MČR v terénním duatlonu. Předehru dospěláckým závodům jako obvykle obstarala Xterra Easy. Na 50 dětí závodilo v areálu Žlutých lázní také v duatlonu. Rodiče bouřlivě povzbuzovali a tak nebylo divu, že se malí závodníci překonávali. Každý, kdo doběhl do cíle, si odnesl upomínkový diplom, sladkosti a ti nejlepší i medaile. V pravé poledne vyrazili na trať naráz závodníci Xterra Easy i mistrovského závodu. Na ty čekaly tratě o objemech: 3km běh, 24km horské kolo a 6km běh.

V dětském závodě v kategorii 0-6 let,se umístil na 1.místě Adam Sklenář,naše malá vycházející hvězdička teamu XCT Sport. :-) V samotném závodě však skončil na třetím místě,protože na start se postavili i dva sedmiletí kluci,kteří si rozdělili první dvě místa.Výsledky na: www.czechtriserier.cz

Image  Image  Image

Rok 2014

Vyhlášení ČP XTERRA 2014

 Ze slavnostního vyhlášení ČP XTERRA (sobota 8.11) Stejně jako v loňské sezóně,jsem letos v konečném pořadí skončil na 2.místě v kategorii 50 - 59 let. Jsem moc rád za tak krásné umístění a moc vděčný všem,co mě v tomto nádherném sportu podporují...

Mé poděkování patří:

Hospůdce Karolína, VRŠAsport, PRE, Bikedepo, Gelmodel, PENCO,Bikeclinic, Bulltrend a MČ Praha 15…

Image  Image  Image

 

ČT Author cup 2014

V Jizerkách panovalo krásné teplé podzimní počasí.Na start se postavilo asi 3600 závodníku v šesti vlnách.

Jelo se mi dobře a s časem 2:46hod jsem byl spokojen i přes defekt,který mě potkal na 11km,kdy mě vinou špatného přeřazení spadnul řetěz a zaklínil se mezi převodník a střed.Nakonec se mi ho podařilo vytrhnout a se ztrátou cca 6 minut jsem jel dál...Závod je hodně masový a člověk musí dávat velký pozor co se děje před ním a za ním,protože velké většině zúčastněných chybí zkušenost ze závodu...

Sauna s vířivkou po závodě byla moc příjemným zakončením hezkého dne a symbolicky i celé letošní sezóny...Poslední akcí bude v sobotu,8.11. XTERRA Run Trail v Prachaticích a následně vyhlášení výsledků ČP XTERRA 2014 v Českých Budějovicích,kde jsem obhájil druhé místo v kategorii 50-59 let.

Image  Image

 

Jurečkovska šlapka

V sobotu,28.září se v Říčanech jel další ročník Jurečkovské šlapky.Již tradičně hezké počasí,parádní organizace a příjemná atmosféra,jo a ještě k tomu neskutečně velká a bohatá tombola...:-) Trať v okolí přírodního koupaliště Jureček,není příliš náročná,jen bahno,které bylo v některých úsecích jí ztěžovalo.Hodně atraktivní a pro šlapku už i charakteristické jsou tři brody,které musí závodníci absolvovat.Na tom druhém skončilo hodně bikerů s proraženým pláštěm nebo  pádem a osmičkou na předním kole.Mně se podařilo dojet v závodě 40+ celkově na 13.místě s časem 54.04 min. v "mé" kategorii (50+) třetí.

 

Mácháčský Pohodář

 Mácháčský Pohodář...snad není lepšího závodu na závěr triatlonové sezóny.V krásném prostředí Máchova jezera,super počasí,skvělá atmosféra a organizace.Takový závod je za odměnu...

 

Mistrovství světa ITU Německo – Zittau  2014

Mistrovství světa ITU v cross triatlonu v Německu,Zittau.Vrchol sezóny a má již druhá účast na MS,tentokráte pod hlavičkou Mezinárodní triatlonové unie (ITU).Plavání 1,5 km(dva okruhy),kolo 36 km a 9 km běh kolem jezera...Všechny přípravy probíhaly v klidu až na dvě vyjímky,Frantův defekt ze čtvrteční projížďky trasy biku a ta druhá,byla informace,že bez oficiální triatlonové kombinézy s logem ITU, jménem a označením země,nebude nikdo puštěn do závodu.Toto se bohužel týkalo několika závodníků z naší výpravy. A opravdu,organizátoři při vstupu do depa kontrolovali vše dle pravidel a po několikaminutovém vysvětlování,jsme museli čekat další dlouhé minuty na výsledek,zda nás pustí na start či ne!V tu chvíli mi přišlo víc než úsměvné,že organizátorům asi nešlo ani moc o naši bezpečnost,protože vůbec nekontrolovali funkčnost brzd a helmu na hlavě,ale nějaké logo na triku... Nakonec vše dobře dopadlo a my jsme se mohli postavit na startovní čáru,za působivém znění bubnů...Trať byla díky dešti,kdy pršelo celou noc a znovu při závodě,celá rozbahněná, plná kaluží a byla docela velká zima.Těžké a dlouhé stoupání k rozhledně a několik ještě těžších sjezdů plných klouzavých kamenů a kořenů,to byly nejtěžší pasáže celé trati biku a pro diváky hodně atraktivní.Do depa jsme přijížděli tak zablácení,že ani to logo by nebylo vidět...Běh nebyl nijak moc náročný(profilově) ale přišel mi ke konci už dost dlouhý.  Celý závod byl hezkým zážitkem a vrcholem na závěr sezóny. Zvláště pak jsem si užil v samotném finiši parakotoulu přes dva balíky slámy těsně před cílem...:-)) S časem 3.55hod.jsem skončil na 22.místě v kategorii 50-54 let.Mistrovství mělo skvělou atmosféru,dobrou organizaci a úžasnou podporu a fandění diváků! Mé velké poděkování patří všem,co mě podporují,kamarádům a známým: VRŠA sportu,PRE,Hospůdce Karolína a Jendovi Libjakovi, Bikedepu, Gelmodelu,Bikeclinicu-Cannondale, MČ Praha 15,Bulltrendu a fa.PENCO!Vám všem má velká úcta...!!!Moc gratuluji všem našim závodníkům k jejich umístění a hlavně Helče Erbenové k jejímu krásnému 3.místu! :-)

Image  Image

 

XTERRA Prachatice SP 2014

XTERRA Prachatice
Největší a taky nejnáročnější domácí závod je za mnou.Byl součástí světového poháru XTERRA a účastnili se ho všechny světové hvězdy,včetně těch našich v čele s Helčou Erbenovou a Honzou Kubíčkem.
Centrum závodu a depo bylo na Velkém náměstí v Prachaticích.Plavalo se 1500m v Křišťanovickém rybníku,kolo 36km v lesích kolem Prachatic.Náročná a těžká trať,které nechybělo vůbec nic...těžká stoupání,sjezdy a technické pasáže,zkrátka terén obsahoval všechno,co má správná XTERRA mít.
Běh 10km se skládal ze dvou koleček a z části kopíroval trasu biku.Z náměstí do přírody a pěkného kopce a zpět z kopce na náměstí.
Krásný a fakt náročný závod s puncem světové kvality jsem si užíval 4:14hod a dokončil jsem na 7.místě v kategorii 50-54 let.
Rád bych poděkoval Jirkovi Vlčkovi a jeho rodině za využití jeho apartmánu na Borové Ladě,kde je úžasně!Dále pak patří velké poděkování VRŠA sportu,PRE a.s.,Bikedepu,Bikeclinicu,odkud mám svůj stroj Cannondale F1,Eurocatu - Gelmodel,firmě PENCO,MČ Praha 15 a Bulltrendu...!A díky všem těmto mým partnerům se už můžu těšit na sobotu,16.8.,na vrchol mé letošní sezóny,MS ITU v německé Žitavě...
Foto z trasy biku Martin Pospíšil...díky Martine:-)

Image  Image  Image

XTERRA Krušnoman Klíny

XTERRA Krušnoman Klíny
Už ten název budí respekt...a závod v náročném horském terénu dal všem závodníkům dost zabrat!Hlavně díky velkému převýšení 2100m a horku,které panovalo v Krušných horách.
Plavalo se v zatopeném lomu u Litvínova (5 kol po 300m)
MTB 28km po technicky nenáročných šotolinových a lesních cestách,ale s dlouhými a náročnými kopci,včetně výjezdu části sjezdovky v Klínech.
Běh 8km po travnatých a lesních cestách,ale i po hlavní silnici,kde zrovna projížděla závodní auta nějaké rallye.Opravdovým bonbónkem a zkouškou pevné vůle byl výběh do cíle po sjezdovce...
Nutno poděkovat Tomášovi Langhammerovi a všem pořadatelům za sice náročný,ale krásný závod a super zázemí ve Ski areálu Klíny!
V závodě jsem obsadil 3.místo v kategorii 50-59 let s časem 3:47hod...
Poděkování také patří všem mým partnerům a kamarádům,co mě podporují...Vršasportu,Bikedepu,PRE,Honzovi Kašemu a jeho Bikeclinicu-Cannondale, Bulltrendu a PENCU...Je prima závodit s takovou podporou v zádech!:-)

Image  Image

Terénní triatlon Praha 15

Terénní triatlon Prahy 15,pořádaný H-triatlonem.Jelikož jsem hostivařský patriot,tzn.městské části Prahy 15,byla moje účast na závodě povinností...Relativně lehký a krásný závod,který má velkou budoucnost a může se klidně stát známou tradicí(letos teprve druhý ročník),protože borci z H-triatlonu Hostivař "umí"! A mě se povedlo na "domácím hřišti" zajet nejrychlejší čas a vyhrát kategorii 50-59 let a celkově 26 místo ze 72 startujících.Rád bych poděkoval MČ Praha 15,organizátorům a také fa.PENCO.

Image  Image  Image

 

T-Natura Přední Výtoň EP

T-Natura (Evropská Triatlonová Unie)

Přední Výtoň u Lipna byla místem závodu Evropského poháru v terénním triatlonu, TNATURA CZECH,konaném pod hlavičkou ETU (European Triathlon Union) Zároveň to také bylo Mistrovství ČR v XTEŘŘE.
Čekalo na nás 1,2 kilometru plavání, 30 kilometrů na horském kole,kde za zmínku stojí kořenitá,technicky náročná a těžká část a 9 kilometrů běhu.Běh byl nejtěžší disciplínou tohoto závodu.Běželo se po pláži,loukou,lesem do kopce a lesní cestou,kde byly hluboko vyjeté koleje od těžké lesní techniky. Počasí bylo ideální, takže si závod užili jistě všichni,nejen sportovci, ale i diváci.
V MČR XTERRA - 4.místo (50-59let)
V Evropském poháru T-Natura - 3.místo (50-55let)

Image  Image

XTERRA Ostrov

Tradiční a první xterra triatlon sezóny.Vzhledem k událostem,které mě poslední dobou potkávaly jsem se jel jen "zúčastnit". Přes to,jsem měl kolo rychlejší o téměř 12 minut než minulý rok,ale o plavání a běhu se to už říct nedá...:-( ale i tak to byl zatím můj nejrychlejší čas (3:23:44hod.) ze všech čtyř ročníků,kdy jsem startoval...
Pěkný zážitek mě čekal na kole,několik málo kilometrů před cílem. Projížděl jsem lesem,kde zrovna nějací dřevorubci káceli stromy a jeden spadnul kousek za mnou,asi tak 10-15 metrů...až později mi došlo,že pískání co jsem slyšel bylo na mne.Nakonec jsme s borcem s motorovkou na sebe koukli a oba zvedli palec nahoru:-)

 

Bikeclinic Cup - Zbraslav

V neděli,8.června proběhl na Zbraslavi další díl dětských závodů kol a odstrkovadel Bikeclinic Cup 2014. I v tomto,už profesionálním podniku jsme měli zastoupení v nejmladší kategorii - odstrkovadla.Naše barvy hájil Adam Sklenář,náš nejmladší závodník a zároveň vycházející hvězda týmu XCTsport.Na programu byly dva závody,v prvním Adámek obsadil těsně druhé místo.Ve druhé jízdě už nenechal nic náhodě a v poslední zatáčce předjel vedoucího závodníka a s velkým náskokem jasně vyhrál! V celkovém součtu z obou závodů si odvážíme 1.místo! Po náročném dni následoval odpočinek a zasloužená zmrzlina :-)

Odkaz na video ze závodu zde:

http://www.youtube.com/watch?v=2llvBAnO3og&feature=youtu.be

 Image  Image  Image  Image

Image  Image

 

Šlapanda

V pondělí odpoledne 2.června, se u hostivařské sokolovny a přilehlém parku konala velká akce pro děti i dospělé.V prvé řadě se zde otevíralo krásné nové dětské hřiště,vybudované za pomoci MČ Praha 15...potom následoval dětský závod zvaný Šlapanda.Závodilo se na odstrkovadlech,koloběžkách i na kolech. Náš člen dětského týmu XCTsport Karolinka,Adámek Sklenář ve své rozjížďce,startovalo se po třech.vyhrál stylem start - cíl s jasnou převahou nad ostatními závodníky.V cíli dostal navíc i zvláštní medaili za jasně nejrychlejší čas! :-)

Po závodě bylo pro nejmenší ještě připraveno dětské představení Miloše Nesvadby...:-)

Cukroušův mazec 2014

Cukroušův mazec - hezký, ale náročný závod se startem i cílem na Zbraslavi.Hodně členitá trať,nahoru - dolů,ale nijak zvlášť technicky náročná...závodníci si mohli vybrat mezi krátkou(35km) a dlouhou (70km) trasou.Dlouhá se skládala ze dvou okruhů.Hezké počasí se sluníčkem přispělo k dobrému pocitu po projetí cílem a konečném 2. místě v kategorii a 40.celkově,v čase 1:55 hod.

www.cukrousuvmazec.cz

Image  Image

 Rok 2013

Vyhlášení ČP XTERRA

V sobotu,9.11.se v Brně,hotelu Voroněž konalo slavnostní vyhlášení nejlepších triatletů za rok 2013.
Mezi xterráky jsem v kategorii 50-59 let obsadil skvělé 2.místo s 332 body.Po Havaji další parádní úspěch v barvách XCT Hospůdky Karolína
Po vyhlášení následoval raut a xterráci oslavovali ještě dlouho po půlnoci... 
Příjemné a důstojné zakončení,pro mě velmi úspěšné sezóny 2013!
ALOHA :-)

Image  Image  

 

XTERRA WORLD CHAMPIONSCHIP - Kapalua, Maui, Havaj 2013

Nejdůležitější,největší a zároveň asi i nejtěžší závod sezóny je za mnou!

Krásná a poutavá atmosféra Mistrovství světa XTERRA, super zážitky,nejen ze závodu,ale i z celého pobytu na ostrově Maui a později i z ostrova Moloka'i.

Závod se konal v neděli, 27.10, start byl v 9 hodin místního času.Ve čtvrtek,po malé aklimatizaci jsme se jeli zaregistrovat a projet trať kola.Byla náročná,hned od depa stoupání 7 až 8 km,nahoru dolů,samé zatáčky,v některých hluboký písek,všude spousta prachu a 40°C tepla...Bylo jasné,že kolo nesmíme přepálit,protože před náročným během by to byl asi jistý konec...

V sobotu,den před závodem,jsem cítil,že nervozita u všech již stoupá a přípravy na závod vrcholí...V neděli jsme měli budíček v pět hodin a přesun do Kapalui...V 9 hodin je start.Po pomazání místním domorodcem se nejprve  do moře vrhají profíci,po dvou minutách muži age group a po dalších dvou,ženy.

Plavání bylo celkem v pohodě,jen jsem měl jednu chvíli pocit při obeplouvání bójek,že mi někdo strhnul z nohy čip,naštěstí vydržel...na kole jsem se cítil nebývale dobře a velký podíl na tom mělo nové kolo Cannondale Flash 29,carbon 1 z Bikeclinic.Celou trať jsem se snažil jet stejným tempem a v technických úsecích moc neriskovat...když jsem před sebou viděl nějakého závodníka,věděl jsem,že ho dojedu a předjedu.Jinak řečeno,kolo jsem si užíval,bez nějaké velké krize...Horší už to bylo s během...chvíli po výběhu z depa mě začala bolet kyčel a celých 10 km jsem se dost trápil.Trať běhu byla náročná,členitá a částeřně kopírovala trať kola.Po útrapách mě čekal už jen přeběh po pláži a cílová rovinka...Závod jsem dokončil v čase 4:14:47 hod. na 24 místě v kategorii z 53, celkově 415 z téměř 700 závodníků.S výsledkem jsem moc spokojený a závod a jeho atmosféru jsem si užíval.Je to přeci Mistrovství světa...

Další týden po závodě jsme s naší partou xterráků relaxovali,dopřávali zaslouženého odpočinku,koupání a cestování po ostrově Maui a Moloka'i. Ve středu po závodě jsme si vyjeli na kolech.Cílem byla sopka Haleakala a jejích 3025 metrů.35 km stálého stoupá ní,focení na vrcholu a potom následoval sjezd druhou stranou sopky trail line.Lávové pole,kameny a popel...ten sjezd byl úžasný zážitek,na jehož konci jsme mohli na kotoučových brzdách usmažit vajíčka .

Pobyt jsme zakončili na ostrově Moloka'i, konec světa s krásnými plážemi a bez turistů...

Závěrem bych chtěl moc,ale opravdu moc poděkovat všem,kdo mi pomohli splnit si tento velký sportovní cíl a sen zároveň,startovat na MS v Xteřře,tj.mým nejbližším,sestře,kamarádům,známým,Jirkovi Vlčkovi,jeho rodině a všem sponzorům - Hospůdce Karolína,VRŠA sport, PRE, Bulltrend, Bikedepo, Bikeclinic, VKP a MČ Praha 15.

Moc děkuji všem za jejich dobrou vůli, velkou pomoc a podporu!!!

Image  Image  Image  Image

 

Video ze závodu na:

http://vimeo.com/channels/xterra/77957855